דף הבית >> מידע נוסף >> סירי סוטז

בין כלי המטבח הנפוצים ביותר, תופסים הסירים מקום של כבוד. יחד עם זאת, ברור שאין סיר אחד אשר דומה לחברו: אין ספק  שיש הבדל מהותי בין סיר פויקה לסיר סולתם רדד, למשל. אחד השמות האחרונים בתחום הם סירי הסוטז השונים, אשר נמצאים במטבח של כל אחד מאיתנו. לפני רכישת הסיר כדאי ללמוד מהם המאפיינים של סירים אלה, ובמיוחד על היתרונות שיש בשימוש בהם.

על סירי סוטז

אז מהו בכלל סיר סוטז? ובכן, אחת מנקודות הזיהוי של סירים אלה היא בצורתם, אשר שונה בעשרות מונים מהעיצוב הסטנדרטי של סירי בישול רבים. את הסוטז ניתן לזהות לרוב על פי הגובה הנמוך שלו, הזרועות השחורות אשר ניצבות משני  צידיו והמכסה השקוף. בחלק מהמקרים סירים אלה אף עשויים להיות קרמיים או נירוסטה, כולל הידיות והמכסה. סירים אלה מגיעים במגוון רחב של צבעים, דבר אשר תורם מבחינה עיצובית, ואפילו לבית כולו.

סירי סוטז מתאימים למעשה לכל סוגי הכיריים, וניתן לבשל בהם מגוון רחב של תבשילים. הציפוי הקרמי אשר מאפיין אותם הופך את מלאכת הבישול כולה לנוחה יותר: הוא מונע ממזון להידבק לתוך הסיר, דבר שהופך את ניקויו, לאחר המעשה, למשימה פשוטה בכל קנה מידה. המבנה הרחב והנמוך מסייע אף הוא לבישול, שעה שניתן לשים בסיר תבשילים בכמות גדולה.

יתרון נוסף הוא שהחומר הקרמי גם מונע מהמשתמשים את הצורך בכמויות גדולות של שמן, כך שניתן לבשל מזון בריא ודיאטתי יותר. עבור משפחות ישראליות רבות, זהו יתרון שאינו מבוטל כלל.

יתרונות אחרים של הסירים

לסירי הסוטז יש גם מעלות אחרות. כאשר אנחנו מבשלים, חשוב מאד שנשתמש אך ורק בכלים הבריאותיים ביותר שעומדים לרשותנו. סירי סוטז עונים על ההגדרה הזו בדיוק: הם נחשבים לבריאותיים ביותר, ולא פולטים לאוויר העולם חומרים רעילים במהלך הבישול, אפילו על אש גבוהה. דבר זה תורם לאיכותו של המזון, אך גם לשקט הנפשי של האדם שמכין אותו.

יש לזכור כי סירי הסוטז נחשבים גם לבטיחותיים ביותר לשימוש. תורמת לכך בעיקר פלדת האל חלד, אשר ממנה מוכנים הידיות והמכסה של הסיר. הידיות לא מתחממות, ובכך קל הרבה יותר להתנהל במטבח. עובדה זו גם מסייעת לסירים להחזיק מעמד לאורך הזמן, מבלי שחלודה תופיע עליהם.

סירי סוטז מוצעים כיום במחירים שווים לכל נפש. גם אם ברור שמחיר הסיר משתנה בהתאם לגודלו ולמאפייניו השונים, קשה למצוא משפחה ישראלית שלא מסוגלת לעמוד ברכישתו. הוא גם זול יותר מאלטרנטיבות אחרות המוצעות במטבח.

כך עושים זאת נכון

מרגע ההחלטה על רכישת סירי סוטז, נכנסים למעשה לעולם שלם של אפשרויות. היות ונדרש להתרגל לשימוש בסיר זה, רצוי להתחיל ברכישה של סיר אחד או שניים, ולהתנסות בהכנת תבשילים מסוימים בהם. מומלץ מאד לבדוק האם הזכוכית שבסיר אכן מתאימה לתנור האמור: כמעט בכל המקרים אכן תהיה התאמה כזו.

פער המחירים בין הסירים השונים, מיותר אולי לציין, קיים גם קיים. במידה ולא יודעים איזה דגם מתאים, ניתן בהחלט להתייעץ עם גורמים שונים הבקיאים בתחום.

סירי סוטז