דף הבית >> מידע נוסף >> סירי בישול איכותיים

אין ספק כי אף מטבח אינו שלם ללא סירי בישול איכותיים. למעשה, זוהי אחת הרכישות החשובות ביותר שבאפשרותנו לעשות בבית שלנו. בהמשך לכך, סיר יקבע את אופן הכנת המזון, וישפיע על איכותו. ועדיין, כאשר מגיעים לרכוש סירים, מבינים כי יש אינספור אפשרויות אשר עומדות לנגד העיניים. בדיוק מסיבה זו יש לדעת כיצד לבצע את הבחירה הטובה ביותר של סירי הבישול.

הסוד הוא בחומר

האבחנה הראשונה שחשוב לעשות בעת רכישת סירי בישול היא לגבי הקטגוריה הבסיסית שאליה ניתן לשייך את הסיר. ברור שיש הבדל מהותי בין סירי טפלון לסירי סוטז, ובין סירי נירוסטה לסירים קרמיים. לכל אחד יש מאפיינים שונים בתכלית, וכן  יתרונות וחסרונות משלו. כתוצאה, קשה מאד לבצע אבחנה חד משמעית, ולקבוע באופן גורף איזה סיר רצוי לקנות. בכל מקרה יש תנאים שונים שצריך למלא, וסירים שיכולים לעשות כן.

אז מה עושים? פשוט מאד. מגדירים את המטרות הספציפיות של הבישול, ומתאימים להם את מאפייני הסירים. אנשים אשר מעוניינים לבשל במהירות מאכלים מורכבים רצוי שיבחרו בסיר לחץ, בעוד אלה שאינם מעוניינים לבשל עם שמן רב יכולים לבחור בסירים קרמיים.

המאפיינים הטכניים של הסיר

כל סיר כולל בתוכו מספר רב של משתנים, המרכיבים יחדיו את המשוואה. גם בהם יש להתחשב בעת הרכישה, מכיוון שהם צפויים להשפיע על כל פעולה שעושים באמצעות הסיר. ניתן להדגים זאת במספר אופנים: סיר עבה יהיה לרוב בעל פיזור תרמי טוב יותר מאשר עמיתיו הדקים, בעוד סיר כבד מדי עלול לגרום לקושי מהותי במזיגה, ולתאונות שאינן נעימות כלל במטבח.

יש לזכור שגם כאן אין תורה אשר נכונה תמיד: בישול זה לא מדע מדויק, והוא יצריך הרבה רגש כדי לבצע אותו על הצד הטוב ביותר. ועדיין, אם יש משתנה אחד שראוי לברר לגביו, הוא אופן הפיזור של החום בתוך הסיר, פונקציה של כל נתוניו הפיזיים.

תחזוקת הסיר

על סירים צריך לשמור: ללא תחזוקה נאותה, עם הזמן הם פשוט יפסיקו לבצע את עבודתם נאמנה. הדגם הספציפי של הסיר, ובעיקר הקטגוריה אליה הוא משתייך, ישפיעו על התחזוקה שלו. סירי ברזל או נחושת נחשבים לאיכותיים במיוחד, אבל נדרש להשקיע בהם מאמצים רבים יחסית בשימון וניקיון. סירי אלומיניום עלולים להפוך לבלויים בעיקר בחיבור של הידיות, ויש להשקיע מאמצים רבים בניקיון חלק זה.

בחרו בדגמים מובילים

סירים אינם שונים ממוצרים אחרים: גם בהם ניתן למצוא דגמים מובילים יותר ופחות- והמחירים משתנים בהתאם. ברור שסיר של חברה לא מוכרת, שנרכש בסכום נמוך בעשרות אחוזים מדגמים אחרים, צפוי שיהיה איכותי פחות מאשר סיר שמאחוריו עומדת אחת החברות המובילות בעולם בתחום.

היות וסיר צריך ללוות אותנו שנים על גבי שנים, מומלץ שלא להתפשר, ולהשקיע את מירב המאמצים בבחירה. ואגב, בהחלט ניתן להתייעץ עם גורמים מקצועיים בתחום.

סירי בישול איכותיים