דף הבית >> מידע נוסף >> סירים קרמיים

כידוע לכל אדם העוסק בבישול, לאיכותו של הסיר יש השפעה גדולה על היכולת להכין מאכלים מוצלחים וטעימים. בנוסף לכך, סיר איכותי מאפשר הכנה של מזונות בריאים יותר ודלי שומן, אשר תורמים לבריאותם של ילדים ומבוגרים כאחד. לכן, חשוב לדעת שעל הסוגים המתקדמים ביותר בשוק נמנים סירים קרמיים בעלי ציפוי המונע הידבקות מזון, שקל מאוד לנקותם. סירים אלו מוצעים בשלל גדלים וסטים מעוצבים הניתנים לשימוש גם ככלי הגשה לשולחן, ומספקים אפשרות לבישול בריא ואיכותי כמעט ללא שמן.

אודות סירים קרמיים

סירים קרמיים הם סירים איכותיים וחדישים העשויים מחומרים ידידותיים לסביבה, והינם בעלי ציפוי קרמי מיוחד שמונע הידבקות מזונות. ציפוי זה גם מאפשר לבשל עם כמות קטנה מאוד של שמן, מה שמתבטא במאכלים בריאים ודלי שומן. בנוסף לכך, לסירים קרמיים יש תחתית עבה במיוחד והינם עמידים בחום של עד 400 מעלות צלזיוס, בעודם מתחממים במהירות ושומרים על חומם לאורך כל הליך הבישול. כמו כן, ניתן לבשל ולטגן בהם על כול סוגי הכיריים, כולל גז, כריים חשמליות, כיריים אינדוקצה והלוגן.

ההרכב של סירים קרמיים

סירים עם ציפוי קרמי נחשבים לסירים בריאותיים שאינם פולטים חומרים רעילים, אף לא בטמפרטורות גבוהות. בסיס הסירים עשוי לרוב מאלומיניום טבעי או ממוחזר, הידוע ביכולתו לפזר חום באופן אחיד. על בסיס הסיר מותז חומר קרמי נוזלי שמודבק למתכת עם דבק איכותי, המותר לשימוש בכלי אוכל. הציפוי הקרמי עצמו מורכב מחומרים טבעיים הכוללים סלעים, גרניט וחול, המרוסקים לנוזל בהליך שאינו פולט חומרים רעילים ולכן נחשב כידידותי לסביבה.

שימוש נכון בסירים קרמיים

סירים קרמיים הינם סירים אמינים ועמידים שלרוב מסופקים עם אחריות לשנים רבות. יחד עם זאת, על מנת לשמור על איכות הסירים ושלמות הציפוי שלהם, מומלץ להקפיד על מספר כללים בסיסיים. ראשית, למרות היותו של הסיר בעל ציפוי לא דביק, כדאי בכל זאת להשתמש בכמות קטנה של שמן. כמו כן, יש לערבב את המזון המבושל עם כלי עץ או סיליקון, ולמרות העמידות בחום גבוה עדיף להשתמש בסיר על להבה בינונית ונמוכה הקטנה מקוטרו. בנוסף, עדיף שלא לנקות סירים אלו במדיח כלים, אלא מיד לאחר השימוש עם ספוגית רכה וסבון כלים. לבסוף, בעת אחסון סירים קרמיים כדאי להפרידם מכלים אחרים באמצעות נייר מגבת כדי למנוע היווצרות שריטות.

איפה כדאי לרכוש סירים קרמיים

חשוב לדעת כי הסירים הקרמיים שמוצעים כיום בשוק שונים זה מזה באיכותם, ולכן יש לרכושם במקום אמין ומקצועי. דוגמא נאה לכך מהווה אתרוג כלים המתמחה במתן פתרונות מתקדמים למטבח, ובין היתר מוכרת סירים קרמיים מעוצבים ונוחים לשימוש של חברות ידועות. כמו כן, ניתן לרכוש באתרוג כלים סירי נירוסטה איכותיים, מחבתות נירוסטה וקרמים מהחברות המובילות- סולתם, TEFAL, VALIRA, ARCOSTEEL וסירים מיוחדים.

סירים קרמיים