דף הבית >> מידע נוסף >> סירים לכיריים אינדוקציה

אחרי מאות אלפי שנים בהן האש שלטה בכיפה של עולם הבישול ביד רמה, החלו לצוץ בעשורים האחרונים טכניקות מהפכניות שכרסמו במעמדה כשליטה הבלתי מעורערת של התחום. אחד החידושים שהתאקלמו בצורה המוצלחת ביותר בישראל הן הכיריים שנקראות אינדוקציה. באופן עקרוני הן הומצאו לפני למעלה ממאה שנה אך את לב הקהל החלו לכבוש רק באזור שנות השבעים. בישראל הן הפכו לפופולאריות רק בתחילת העשור הנוכחי אבל כבר ניתן לראות אותן בבתים רבים שנהנים מהיתרונות המופלאים שלהן. מה מיוחד כל כך בכיריים המהפכניות ומדוע צריך לקנות עבורן סירים מיוחדים? ובכן, המשיכו לקרוא, התשובה מעבר לפסקה.

על מה הרעש הגדול?

למרות שהומצאו עוד במאה הקודמת, לא לחינם זכו לכינוי "הכיריים של שנות האלפיים". מדובר על כיריים שטוחות לחלוטין ובעלות מראה עתידני בהן מתחת לפני המשטח מותקנים סלילים מגנטיים. על המשטח הקרמי השטוח והאטרקטיבי מניחים את הסיר ואפקט החימום משפיע אך ורק על התחתית של הסיר ולא על האוויר שסביבו, זאת בניגוד לכיריים רגילים שמופעלים בגז או לכיריים חשמליים סטנדרטיים. השדה המגנטי ממוקד מאוד וכך האנרגיה לא הולכת לאיבוד. כיום מוסכם על כך כי מדובר על הדרך החסכונית ביותר לבשל מזון. מעבר לכך, כאשר הכיריים פועלות ועל המשטח לא מונחים סירים לכיריים אינדוקציה, הכיריים לא יתחממו. אפילו במידה והנחתם עליהן סיר שמתאים לאינדוקציה, חיממתם אותו והסרתם אותו מן המשטח, תוך דקה המשטח יתקרר וניתן יהיה להניח עליו את היד מבלי לקבל כוויה.

היתרונות והחסרונות של האינדוקציה

מעבר לחיסכון הברור בחשמל ולעיצוב המרשים שלהן, מדובר על הסוג הבטיחותי ביותר של כיריים בשוק המודרני. בעוד שכיריים שמופעלות בעזרת גז יכולות בקלות להתחיל שריפה וכיריים חשמליות יכולות לגרום לכוויות, הרי שהזרם המגנטי מתרכז אך ורק בנקודות המגע שבין הסיר למשטח ולא מעבר להן. ברגע שהסיר מוסר מן המשטח, הטמפרטורות צונחות במהירות וישנם אף דגמים רבים בהם ניתן לכוון מראש את משך זמן הבישול ואת הטמפרטורה המבוקשת בהתאם לשלבי הבישול השונים. עם זאת, החיסרון היחיד של הכיריים המהפכניות האלו הוא המחיר שלהן שנחשב ליחסית גבוה בהשוואה לסוגים אחרים של כיריים. בנוסף לכך, כדי להשתמש בהן, צריך לרכוש סירים לכיריים אינדוקציה, מה שעלול להקפיץ את העלות של החוויה. עם זאת, בראייה מעמיקה יותר, בסופו של דבר ההוצאה הראשונית מתגמדת לנוכח החיסכון המשמעותי בטווח הרחוק.

היכן ניתן לרכוש סירים איכותיים לכיריים אינדוקציה?

אם אתם מחפשים סירים לכיריים אינדוקציה באיכות גבוהה ובמחירים הוגנים, זה הזמן להכיר את האתר המהפכני של אתרוג כלים. באתר תוכלו לרכוש מגוון עצום של סירי נירוסטה ושל כלי בישול נוספים דוגמת מחבתות, כלי אפייה, קולפנים, סכינים וכן  מגוון עצום של מוצרי חשמל למטבח. היופי באתר הוא שניתן להזמין את כל המוצרים בקלות וביעילות ישירות לביתכם מבלי לצאת מהבית או המשרד.

סירים לכיריים אינדוקציה